Aktualności

ROK SZKOLNY 2022/2023

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 gratulujemy uczniom osiągniętych wyników i życzymy bezpiecznych, słonecznych wakacji, niezapomnianych wrażeń, fascynujących podróży, uśmiechu na co dzień 
i radości oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

PIKNIK RODZINNY

7 czerwca odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich PIKNIK RODZINNY.
Dobra zabawa to podstawa, a tego dnia dobrze bawili się wszyscy - młodsi i starsi. Dmuchańce, bańki mydlane, muzyka, gry i zabawy z animatorem, wóz strażacki, który można było zobaczyć z bliska - nie sposób zliczyć wszystkich atrakcji ! Jeśli chodzi o rozkosz dla podniebienia to na uczestników czekały kiełbaski z grilla, pyszne ciasta, popcorn, wata cukrowa, lody oraz orzeźwiające napoje. Pogoda dopisała, impreza się udała, a wszystkim którzy przyczynili się do jej zorganizowania składamy serdeczne podziękowania. 

WYCIECZKA DO "MAGICZNYCH OGRODÓW"

7 czerwca dzieci z przedszkola, zerówki oraz klas I-III wraz z rodzicami i wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzciankach. Tam czekało na dzieci wiele atrakcji : Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Robankowa Łąka, Bulwiakowa Osada, Mordole, Wodny Świat, Smocze Gniazdo i Krasnoludzki Gród. W poszczególnych krainach przygotowywane były różnorodne niespodzianki. I tak na przykład Osadę poruszających się bulwiaków dzieciaki zwiedzały kolejką. Zaś po drodze do ich krainy spotkały kilkumetrową gąsienicę i smoka Araka, którego siedzibą było "Mroczysko”. Na najodważniejszych czekała wizyta w Mroczysku. W ogrodach uczniowie natknęli się również na Gobliny, psotliwe Mordole, Wróżki Smużki, Robanki i strzegące ogrodu Krasnoludy. Na tym nie koniec. Sporą atrakcją był także Skrzat Kronikarz mówiący i śpiewający ludzkim głosem. Ogród został zaprojektowany tak, aby wspierać rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Czekały tu na nich linowe place zabaw, zjeżdżalnie, karuzele, drewniane tratwy, przejażdżka kolejką i wiele więcej! Chętni mogli nauczyć się fechtunku i strzelania z kuszy w Krasnoludzkim Grodzie. Był to dzień pełen atrakcji, emocji i dobrej zabawy! 

SUKCESY SPORTOWE

7 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Sandomierskiego Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce klas VI i młodszych. Nasi reprezentanci uzyskali wartościowe wyniki w konkurencjach biegowych i skoku w dal. 
Weronika Niezgoda zdobyła brązowy medal w skoku w dal.
Michał Mroczek zdobył srebro w biegu na 60 m i brąz w biegu na 300 m.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

WYCIECZKA ROWEROWA

W dniu 25 maja chętni uczniowie klas II-VII wybrali się na wycieczkę rowerową  po najbliższej okolicy. Pogoda  sprzyjała jeździe na rowerze. Odwiedziliśmy Świężyce, Błonie i Koprzywnicę, gdzie zjedliśmy pyszne lody 

ZWIEDZAMY REZERWAT KRZEMIONKI

W Sudole koło Ostrowca Świętokrzyskiego znajduje się niezwykłe miejsce - Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. W okresie neolitu i we wczesnej epoce brązu działały tu kopalnie krzemienia pasiastego.
24 maja uczniowie klas II-VII odwiedzili to miejsce. Trasa turystyczna w Krzemionkach liczy ok. 1,5 km długości i prezentuje unikatowy krajobraz pokopalniany sprzed ponad 5000 lat. Najciekawszą część trasy stanowi jej kilkusetmetrowy fragment poprowadzony pod ziemią. Umożliwia obejrzenie świetnie zachowanych pradziejowych wyrobisk górniczych. W Krzemionkach można zwiedzić także wystawy muzealne i rekonstrukcję pradziejowej osady.Następnie udaliśmy się do Arena Laser Space gdzie uczniowie mieli okazję zagrać w paintball laserowy, przejść przez laserowy labirynt czy skorzystać z Ninja Parku.

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI PSSE W SANDOMIERZU

10 maja w ramach profilaktyki uzależnień i edukacji prozdrowotnej w naszej szkole gościliśmy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sandomierzu.
Podczas spotkania młodsi uczniowie z klas 0- III mogli dowiedzieć się jak ważne znaczenie mają prawidłowe nawyki żywieniowe i higieniczne od najmłodszych lat. Zwrócono też uwagę jak ważny jest ruch i aktywność fizyczna.
Dla starszych uczniów z klas IV-VIII tematyką spotkania była profilaktyka uzależnień ( tytoń, e-papierosy, narkotyki, dopalacze ). Dziękujemy Paniom z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sandomierzu za garść cennych informacji.

DZIEŃ STRAŻAKA

„Ciągle słychać ich w oddali,
gdy wypadek, gdy się pali.
I nie myśląc o tym wcale,
pędzą szybko na sygnale.
By ratować ludzkie życie,
walcząc też o swe przeżycie.
To strażacy każdy powie,
że to są bohaterowie!
Swoje życie poświęcają,
na ratunek przybywają!”.
4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Ten dzień to wspaniała okazja, aby wyrazić szacunek i uznanie za trudną pracę strażaków, a także możliwość poznania specyfiki tego zawodu. Dlatego też w dniu dzisiejszym przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Osp Skotniki, gdzie miały okazję zobaczyć pojazdy pożarnicze, sprzęt ratowniczy i gaśniczy. Dzieci mogły również zobaczyć jak wygląda wewnątrz kabina wozu strażackiego. Na koniec odwiedzin dzieci podziękowały za wspaniale spędzony czas. Wszystkim Strażakom przekazujemy wyrazy uznania i szacunku dla Waszego zaangażowania i poświęcenia. Życzymy dużo zdrowia, wytrwałości oraz satysfakcji z pracy.

MAJOWE ŚWIĘTA

Maj to miesiąc szczególny dla wszystkich Polaków. Obchodzimy w nim ważne święta narodowe. ŚWIĘTO PRACY, ŚWIĘTO FLAGI oraz ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA. Z tej okazji uczniowie klasy I oraz Zerówki postanowili to uczcić wierszem i piosenką.

Maj we Święta obfituje,
więc kalendarz się raduje,
bo ma kartki kolorowe
na czerwono zabarwione!
Pierwszy maja – Święto Pracy,
więc świętują dzień rodacy!
W Europie całej znany
narodowym jest nazwany.
Drugi maja – Flagi Święto,
więc powiewam rozciągniętą
flagą biało – czerwoną
przez siebie zrobioną.
W dniu trzeciego, też majowa
Konstytucja uchwalona.
Od tej pory prawa znamy,
obowiązków przestrzegamy!

WYCIECZKA DO PACANOWA

18 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy I wspaniale bawili się w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Wycieczka była nagrodą za zajęcie II miejsca w plebiscycie Echa Dnia "Pierwszaki 2022" w powiecie sandomierskim. 
Dzieci wzięły udział we wszystkich atrakcjach, które były dla nich zaplanowane.
Wyjazd bardzo się udał, pogoda dopisała, zakupy zostały poczynione, a najważniejsze - dzieci były zachwycone. 
Dziękujemy redakcji " Echo Dnia" za ufundowanie fantastycznej nagrody oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jej realizacji. 

KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Aby pokazać naszą solidarność z osobami ze spektrum autyzmu 3 kwietnia nasza szkoła zaświeciła na niebiesko. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele byli  ubrani na niebiesko. Barwa ta symbolizuje nadzieję osób ze spektrum autyzmu na lepsze życie.
Celem tego wyjątkowego dnia jest uwrażliwienie młodych ludzi na to, że ,,inny nie znaczy gorszy". Uświadomienie czym jest autyzm, jak tworzyć pozytywne relacje i jak akceptować inność.
Aby uczniowie lepiej mogli zrozumieć autyzm obejrzeli film oraz odbyła się pogadanka na ten temat.

,,Autyzmu się nie leczy. Autyzm się akceptuje".

W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Niebieskie serce dla autyzmu"
Konkurs został rozstrzygnięty i rozdano nagrody.
WYNIKI KONKURSU
I miwjsce
Gabriela Michałowska
II miejsce równorzędne
Amelia Maj
Andrzej Baumel
III miejsce rownorzędne
Amelia Dróżdż
 Martyna Grębowiec

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

W Zespole Placówek Oświatowych w Chobrzanach 23 marca 2023roku odbył się V Konkurs Piosenki Angielskiej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu. Uczeń klasy IV Kacper Lis w swojej kategorii wiekowej zdobył III miejsce. Gratulujemy Kacprowi wyniku, konkurencja była duża, a poziom wykonywanych piosenek wysoki. 

TYDZIEŃ TEMATYCZNY

Samorząd Uczniowski ogłosił w dniach 20 - 24 marca 2023 roku Tydzień Tematyczny. Zadaniem uczniów było w wyznaczony dzień ubrać kapcie, piżamę, dres czy elegancki strój lub zrobić szaloną fryzurę. Dzień bez plecaka nie zwalniał z przyniesienia książek i podręczników do szkoły. Tego dnia uczniowie naszej szkoły wykazali się niebywałą kreatywnością. Pojawili się w szkole m.in. z koszami, torbami, sklepowym wózkiem na zakupy, wózkiem dla lalek, skrzynką na narzędzia, piekarnikiem i wieloma innymi pomysłowymi „plecakami”. Niektórym trochę ciężko było się poruszać po szkole z niestandardowym "plecakiem", ale poczucie humoru i uśmiech uczniów był bardzo miłym widokiem.

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

17 marca 2023 r. w ZPPO w Samborcu odbyl się konkurs wiedzy pożarniczej na szczeblu gminnym. Z ogromną radością informujemy, że pierwsze miejsce w grupie klas 1 - 4  zajął Kacper Lis. Jesteśmy bardzo dumni i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym. Gratulujemy również pozostałym uczestnikom!!!

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

15 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z dzielnicowym asp.Grzegorzem Chmielewskim.
W ramach działań profilaktycznych zostały przeprowadzone warsztaty na temat : ''Cyberprzemoc - odpowiedzialność karna nieletnich.''Spotkanie zorganizowane przez pedagoga szkolnego miało na celu zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu. 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

II miejsce dla Andzeja Baumela ucznia klasy VII w konkursie  fotograficznym "MIEJSCE PAMIĘCI NARODOWEJ W OBIEKTYWIE"
zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i ZPPO w Samborcu. Gratulujemy Andrzejowi i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

PLANETARIUM MOBILNE - "MÓJ KOSMOS"

28 lutego naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium "Mój Kosmos". Pod kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych uczniowie przyswajali wiedzę o kosmosie, obejrzeli animację o życiu dinozaurów, a następnie mogli zapozować do zdjęć.

WALENTYNKI

Walentynki! Walentynki!
Mamy uśmiechnięte minki.😊
Bo 14-ty dzień lutego,
To świętego Walentego! 

BEZPIECZNE FERIE


ZABAWA KARNAWAŁOWA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

25 stycznia w naszej szkole dzieci oraz uczniowie podziękowali swoim Babciom i Dziadkom za ich miłość, obecność i gotowość do bezinteresownej pomocy. Dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym Babciom i Dziadkom za udział w uroczystości, rodzicom przedszkolaków i uczniów za ogromną pomoc w organizacji Dnia Babci i Dziadka, nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie uroczystości, dzieciom za wspaniałe występy. Integracja międzypokoleniowa w najlepszym wydaniu. 

GRAMY DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W ramach 31. Finału Wiejskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali sportowej rozegrano Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju wzięło udział kilkunastu uczniów. W kategorii klas 1-3 zwyciężył Krzysztof Michałowski. Z kolei w kategorii klas starszych wygrał Andrzej Baumel. Dodatkowo uczniowie przygotowali kiermasz ciast, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podczas całej akcji udało się zebrać 500 złotych. Zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZASADY FIZYCZNE CZY KWASY CHEMICZNE

Dnia 12 stycznia 2023 roku grupa ,,Zaelektryzowani"  zaprosiła uczniów  na niecodzienną lekcję pt. ,,Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne".
Tematyka obejmowała materiały z fizyki, chemii, przyrody.
W programie tej lekcji znalazły się eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi, dzięki którym uczniowie mogli obejrzeć i dowiedzieć się na czym polegają: zabawy z helem, doświadczenia związane z napięciem powierzchniowym, zabawy z ciekłym azotem, zabawy z monotlenkiem diwodoru, rozkład termiczny perhydrolu. 
Ta niecodzienna lekcja była wspaniałą okazją do przybliżenia dzieciom w bardzo prosty i atrakcyjny sposób tajników z zakresu fizyki i chemii. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca. Mamy nadzieję, że w następnym roku będzie również okazja do tego typu spotkań - nauki przez zabawę.


STRAŻACKIE ZMAGANIA

9 grudnia odbyły się zawody "STRAŻACKIE ZMAGANIA " organizowane przez OSP Gorzyczany, Grupę Inicjatywną "OSP Gotowi Do Działania" oraz Szkołę Podstawową w Złotej.
''Strażackie zmagania'' to wspólna zabawa i sportowa rywalizacja uczniów z Chobrzan, Samborca, Skotnik, Zawierzbia i Złotej. Dzieci poznawały pracę strażaków i zasady bezpieczeństwa dzięki panu Adrianowi Wołosowi i panu Pawłowi Kolasińskiemu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II i III, którzy zajęli III miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę.

WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU

6 grudnia w naszej szkole mieliśmy okazję przywitać wspaniałego gościa! Odwiedził nas Święty Mikołaj.  Jako, że wszystkie nasze dzieci w całym roku były grzeczne otrzymały prezenty. 
Dziękujemy z całego serca Świętemu Mikołajowi za niezapomniane wrażenia i  czekamy na Niego za rok.

Wizyta Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza

6 grudnia 2022 roku w naszej szkole gościliśmy Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej przedświątecznej atmosferze. Ksiądz Biskup podziękował za życzliwe przyjęcie i pobłogosławił wszystkich obecnych.

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

6 grudnia w rocznicę śmierci Władysława Reymonta obchodzimy w szkole Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji w połączeniu z Mikołajkami odbyły się warsztaty świąteczne. Uczniowie klas I - VII wykonali kulę śnieżną w słoiku, udekorowali pierniczki oraz ozdobili bombkę świąteczną.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje pluszaki, by wspólnie uczcić ich święto. Dzień Pluszowego Misia w naszej  szkole był pełen uśmiechu i wspólnej zabawy. 

ANDRZEJKI

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

W dniu 22 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 pojechały na wycieczkę do Sandomierza. Po krótkim spacerze po Starówce dzieci wybrały się do kina na film "Mia i ja". Następnie odwiedziły Muzeum Zamkowe gdzie wzięły udział w warsztatach archeologicznych.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest to również okazja by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom.
Nasi uczniowie wraz z nauczycielami także przyłączyli się do obchodów tego święta.
Pamiętajmy - należy być życzliwym dla innych nie tylko od święta ale także na co dzień.

104 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W dniu 10 listopada świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 11.11 w ramach akcji #SzkołaDoHymnu wszyscy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Artykuł w dodatku do "Tygodnika Nadwiślańskiego" - "Samborzec na lini czasu"


Dzień Postaci z Bajek

5 listopada jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a.
Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przebrały się za ulubione postacie, a także przyniosły swoje ulubione bajki. Nie zabrakło tańców do bajkowych utworów, układania puzzli, zgadywania z jakiej bajki są dane postacie, teleturnieju "Jaka to melodia", kolorowania ulubionych postaci z bajek, a także czytania przyniesionych przez dzieci książek.

Olimpiada Przedszkolaka

27 października 2022 roku w Samborcu odbyła się II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka, która jest przedsięwzięciem realizowanym przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.
W rywalizacjach sportowych w etapie gminnym wzięły udział dzieci z rocznika 2016 i młodsze z przedszkoli z terenu naszej gminy.
 Rywalizowano w następujących konkurencjach:
• Dziecko biegnie z pałeczką sztafetową;
• Tor przeszkód;
• Skok w dal z miejsca;
• Rzut woreczkiem do koła hula-hop.
Nad całością zmagań, prawidłowym wykonaniem zadań oraz liczeniem zdobytych punktów czuwali sędziowie. Drużyny rywalizowały o awans do etapu powiatowego II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka.
Mimo,iż byliśmy najmłodszą grupą, dzieci radziły sobie świetnie. 
Jesteśmy z Was dumni!!!

Szkoła Pamięta

"Szkoła pamięta" to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela historii odwiedzili cmentarz, gdzie uporządkowali grób żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku. Zapalili znicze i upamiętnili osoby ważne dla lokalnej społeczności.

Wycieczka do Bochni i Krakowa

W dniach 20 - 21 października 2022 roku uczniowie klas IV - VII udali się na wycieczkę dofinansowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę".
Pierwszym punktem naszego zwiedzania była Kopalnia Soli w Bochni – najstarsza kopalnia soli w Polsce. W programie zwiedzania był zjazd i wyjazd górniczą windą, przejazd podziemną kolejką, Kaplica Św. Kingi, pobyt w Komorze Ważyn, oglądanie maszyny parowej i zwiedzanie Ekspozycji Multimedialnej, która sprawia, że odwiedziny w Kopalni Soli w Bochni nabierają charakteru podróży w czasie od Bolesława Wstydliwego i Księżnej Kingi przez wszystkie epoki do czasów współczesnych.
Następnym etapem wycieczki było Muzeum Manggha i wystawa sztuki japońskiej Feliksa Jasieńskiego, jednego z największych polskich kolekcjonerów i mecenasów sztuki. Tematem przewodnim wystawy był żuraw – symbol długiego i szczęśliwego życia. Wizerunek żurawia pojawia się na parawanach, kimonach i na ceramice, niosąc gwarancję szczęśliwego życia. Później przeszliśmy na Wzgórze Wawelskie, gdzie zobaczyliśmy dawną siedzibę królów oraz sąsiadujące z nią zabytki. Odwiedzając gród Kraka nie sposób ominąć Smoka Wawelskiego czy Domu Długosza.
Drugiego dnia zwiedziliśmy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, który jest najstarszym istniejącym ogrodem botanicznym w Polsce. Odwiedziliśmy kompleksy szklarniowe znajdujące się w ogrodzie, zobaczyliśmy rośliny tropikalne, kolekcję storczykowatych, palmy, sagowce oraz rośliny mięsożerne.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie historycznego zespołu miasta. Spacerując po uliczkach udaliśmy się w kierunku Placu Matejki. Po drodze zobaczyliśmy Teatr im. Juliusza Słowackiego, Pomnik Matejki, Barbakan, Pomnik Grunwaldzki, Bramę Floriańską. Następnie przeszliśmy na dziedziniec Collegium Maius UJ, gdzie zobaczyliśmy grający zegar. Obecny zegar jest czwartą konstrukcją w dziejach Collegium Maius. System komputerowy uruchamia pochód postaci historycznych i towarzyszący mu motyw muzyczny, który jest fragmentem „muzyki" dworskiej, datowany na połowę XVI wieku i instrumentalną wersję pieśni akademickiej Gaudeamus Igitur. W orszaku poruszają się figury osób związanych z dziejami Akademii Krakowskiej: pedel, królowa Jadwiga, król Władysław Jagiełło, św. Jan z Kęt, Hugon Kołłątaj i rektor Stanisław ze Skalbmierza. Na Franciszkańskiej 3, zobaczyliśmy słynne okno papieskie. Odwiedziliśmy również kościół Św. Franciszka, w którym często modlił się Karol Wojtyła. Spacerując uliczkami Krakowa dotarliśmy na Rynek Główny, gdzie zobaczyliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki, ołtarz Wita Stwosza i Pomnik Adama Mickiewicza. Wysłuchaliśmy również hejnału granego z Wieży Mariackiej.

Programowanie w klasach 1-3

SuperDOC to sympatyczny robot, który prosto i intuicyjnie wprowadza w podstawowe zagadnienia programowania. Uczeń ma okazję rozwijać logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną decydując o tym jak się ma poruszać SUPERDOC, aby dotarł do poszczególnych obiektów rozmieszczonych na planszy. 

Wycieczka do Nowej Dęby

19 października przedszkolaki, dzieci z zerówki oraz uczniowie klas I-III spędzili na zwiedzaniu Muzeum Bombki Choinkowej w Nowe Dębie. Byla to okazja do zapoznania się z historią powstania bombki oraz możliwość samodzielnego ozdobienia bombki podczas warsztatów. Na koniec pobytu była możliwość zakupu ozdób do domu.

Ślubowanie klasy I połączone z obchodami 
Dnia Nauczyciela - 13 października 2022 roku



"Poznaj Polskę" - Nasze Świętokrzyskie

11.10.2022 r. uczniowie klas I - III wybrali się na wycieczkę dofinansowaną w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę ". W trakcie wycieczki jako pierwsze dzieci zwiedziły Opactwo cysterskie w Wąchocku. Później udały się do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, po czym dotarły do Kielc, gdzie odbyły spacer ulicami miasta poznając jego najpiękniejsze fragmenty oraz zjadły pyszny obiad. Ostatnim punktem programu był Zagnańsk. Tam dzieci mogły zobaczyć jeden z najstarszych pomników przyrody w Polsce - dąb Bartek. 

"Iksmoreż. Zaginione dzienniki" - 
mobilna gra terenowa w Chobrzanach

7 października w Chobrzanach odbyła się premiera  mobilnej gry terenowej "Iksmoreż. Zaginione dzienniki", w której wzięło udział 29 drużyn z czterech szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7. Drużyna "Szczęśliwa trójka" w składzie: Weronika Woś, Andrzej Baumel i Adrian Ząbek zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce. Natomiast drużyna "Skotnickie Orły" w składzie: Daniel Broś, Aleksy Ślusarz i Michał Zelik uplasowała się na początku drugiej dziesiątki. Zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników, a pani Barbarze Heciak-Kapuścińskiej dziękujemy za opiekę nad uczniami. 

"UMIEM PŁYWAĆ"

Po wakacyjnej przerwie uczniowie klas III - IV powrócili na basen.
Zajęcia sportowe dla uczniów organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” to jedno z zadań dofinansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 Aktywizacja dzieci i młodzieży to jeden z priorytetów ministerstwa. Dzięki programowi "Umiem Pływać" uczniowie szkół podstawowych uczą się podstaw pływania. Ta forma aktywności wspomaga profilaktykę wad postawy oraz walkę z nadwagą i otyłością wśród najmłodszych. 


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka to święto radości. Niech uśmiech na buziach małych zagości. Niech wszystkie dzieci drobiazgami się cieszą i do przedszkola z radością śpieszą!

Moi drodzy, rzecz jest taka
mamy dziś dzień Przedszkolaka.
Najlepszego PRZEDSZKOLAKI
I dziewczynki i chłopaki.
Zdrowia, szczęścia Wam życzymy.
,,Sto lat"- zanucimy . 
Niech Wam zawsze słońce świeci
Cudowności NASZE DZIECI 

15 września Międzynarodowy Dzień Kropki


Program "Laboratoria Przyszłości"

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego.
Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym wzbogaciła się o: drukarkę 3D, zestawy edukacyjne z robotyki, sprzęt do nagrań i oświetlenia oraz inne nowoczesne wyposażenie.

"Ballady i romanse" Adama Mickiewicza lekturą 11. odsłony Narodowego Czytania


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Przedszkolaki

Serdecznie zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2022/2023, która odbędzie się 1 września 2022 roku.

Godz. 8.00 - msza święta w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela następnie spotkanie w szkole

Kliknij, aby edytować nagłówek...