Aktualności

ROK SZKOLNY 2023/2024


Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom życzymy wspaniałych, wesołych i bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód i samych słonecznych dni.

POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

19 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie ósmoklasistów. Na uroczystości gościliśmy pana Adriana Wołosa Wójta Gminy Samborzec, pana Cezarego Zioło zastępcę wójta, panią Dyrektor Bronisławę Piastę, Rodziców, Nauczycieli oraz uczniów.
Życzymy Wam, Drodzy Absolwenci, abyście z wiarą w siebie szli przez życie. W każdym z Was jest siła, odwaga i zdolności, które pozwolą Wam odnosić sukcesy. Mamy nadzieję, że udało nam się je tylko wzmocnić. 
Wszystkiego dobrego i do zobaczenia już poza murami tej szkoły!

NAGRODY WÓJTA GMINY SAMBORZEC

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024 Wójt Gminy Samborzec Adrian Wołos wraz z Zastępcą Wójta Cezarym Zioło nagrodzili uczniów, którzy dzięki swojej pracy i zaangażowaniu uzyskali wyróżniające wyniki w nauce oraz zajęli wysokie miejsca zawodach sportowych.Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród odbyła się 19 czerwca 2024 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Samborcu.
Na zakończenie władze Gminy Samborzec złożyły wszystkim przybyłym gratulacje oraz życzenia spokojnych i udanych wakacji.

PIKNIK RODZINNY

17 czerwca na placu przy remizie Osp w Skotnikach odbył się długo wyczekiwany Piknik Rodzinny.
Celem wydarzenia była integracja społeczności lokalnej.
Pogoda dopisała a atrakcji nie brakowało. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Na uczniów i ich rodziny czekały liczne atrakcje. Był pokaz musztry w wykonaniu Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP w Skotnikach
Swoje stoisko wystawiła 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej - 102 Batalion Lekkiej Piechoty w Sandomierzu oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sandomierzu. 
Było malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże, fotobudka, kolorowanki XXL, a także gry i zabawy prowadzone przez animatorkę zabaw.
Nie zabrakło również dmuchanych zjeżdżalni i kul wodnych.
Dzięki rodzicom oraz naszym strażakom z Osp Skotniki czekał na wszystkich pyszny poczęstunek.
Wśród obecnych gościliśmy pana Adriana Wołosa wójta gminy i pana Cezarego Zioło zastępcę wójta oraz ksiądz Ronald Angelo Flores z Boliwii i nasz rodak wracający z Hiszpani ksiądz Tomasz Ztch. 
Dziękujemy wszystkim obecnym za pomoc w organizacji pikniku, zaangażowanie i doskonałą, wspólną zabawę!!!

WYCIECZKA DO BAŁTOWA

14 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I oraz II udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Bałtowa.
Po dotarciu do celu entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Zwierzyńca Górnego, który był pierwszym punktem programu. Mieliśmy okazje podziwiać kilkadziesiąt gatunków zwierząt zarówno tych rodzimych jak i egzotycznych przedstawicieli z innych kontynentów. Obserwowaliśmy je z pokładu amerykańskiego schoolbusa - zupełnie jak na prawdziwym afrykańskim Safarii.
Kolejną atrakcją była Sabatówka, która przeniosła nas w świat bajkowych przeżyć, gdzie świętokrzyskie czarownice objęły władzę. Czekał nas test sprawności, odwagi i dużo zabawy. Zostaliśmy nawet zaproszeni do chatki czarownicy, która opowiedziała nam różne zabawne historie, a także częstowała swoimi "przekąskami".
Następnie świetnie bawiliśmy się w Parku Zabaw, gdzie do woli korzystaliśmy ze wszystkich możliwych atrakcji. 
Później przyszedl czas nas zwiedzanie Zwierzyńca Dolnego, a na sam koniec udaliśmy do JuraParku.Tam pani przewodnik opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów, a w Muzeum Jurajskim obejrzeli różnego rodzaju skamieniałości. Wizytę zakończyliśmy zakupem pamiątek, po czym pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.

WYCIECZKA DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

11 czerwca uczniowie klas 3 - 8 udali się na wycieczkę szkolną do Ojcowskiego Parku Narodowego.
W przepięknej Dolinie Prądnika bardzo licznie nagromadziły się majestatyczne ostańce skalne o charakterystycznych kształtach i nazwach. Spacerując Doliną Prądnika przechodziliśmy obok Bramy Krakowskiej. Odwiedziliśmy również Źródełko Miłości. Widzieliśmy też charakterystyczne skałki w Ojcowie: Igła Deotymy i Rękawica. W Jaskini Ciemnej udało nam się zobaczyć nietoperza. Widzieliśmy również ruiny zamku w Ojcowie, kaplicę "Na Wodzie", Maczugę Herkulesa, Zamek w Pieskowej Skale oraz okazy brzozy ojcowskiej.
Duże wrażenie na uczniach zrobiła Pustynia Błędowska nazywana Polską Saharą. 

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

W dniu 7 czerwca w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową przeprowadzony przez policjantów z Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Sandomierzu. Egzamin zakończył się sukcesem, wszyscy zdali i otrzymali karty rowerowe.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny 
"Klasa w terenie "

Innowacja pedagogiczna w klasie 2

Głównym celem edukacyjnego projektu "Klasa w terenie " było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do "opuszczenia " swoich sal lekcyjnych i spędzania czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukcję terenową - prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły.
 
Uczniowie klasy 2 wykonali następujące zadania:

1.Obserwacja przyrody- spacer po okolicy.
2.Plastyka w terenie- tworzenie prac z darów natury.
3.Obserwacja chmur- malowanie w plenerze nieba.
4.Wejście w ciekawe miejsce.5.Zabawa/gra w terenie.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny 
"Europa i ja" 

 Innowacja pedagogiczna w klasach 3-5

Cele projektu:
- przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie,
- zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy,
-pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw,
-integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie,
-nauka przez zabawę.

Uczniowie klasy 3 wykonali następujące zadania:
1. Symbole narodowe
2. Bajka, książka, słuchowisko lub film
3. Słownik obrazkowy
4. Zwierzęta i rośliny
5. Muzyka
6. Liczby
7. Sławni europejczycy
8. Pocztówka

Uczniowie klas 4-5 wykonali następujące zadania:
1. Symbole narodowe
2. Słownik obrazkowy
3. Zwierzęta i rośliny
4. Europejska kuchnia
5. Muzyka 
6. Liczby
7. Pocztówka 
8. Stolica oczami dziecka.

Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w projekcie.

Kochane Dzieci!!!
Z okazji Dnia Dziecka życzymy
aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach,
każdy dzień był wspaniałą przygodą 
i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.
Niech Wasze marzenia się spełniają.

III miejsce w Finale Wojewódzkim w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych rocznik 2009 - 2010


29 maja w hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku Zdroju odbył się Finał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłkę siatkową chłopców klas 7 i 8. Organizatoerm zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. W zawodach wzięło udział pięć najlepszych drużyn ze szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego wyłonionych z eliminacji powiatowych i półfinałów wojewódzkich.

Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły zajmując III miejsce. Dodatkowo Michał Zelik otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju.

Drużyna wystąpiła w składzie: Andrzej Baumel, Daniel Broś, Radosław Przybysz, Aleksy Ślusarz, Adrian Ząbek, Michał Zelik, Maciej Maj, Michał Mroczek. Trenerem drużyny jest pani Małgorzata Szeląg.
 
Gratulujemy udanego występu!!!

Dziękujemy Gminie Samborzec i Osp Skotniki za pomoc w organizacji wyjazdu naszych uczniów na zawody.

I MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W PIŁCE SIATKOWEJ 

W dniu 22 maja 2024 r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach w ramach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się Półfinał Wojewódzki w Piłce Siatkowej Chłopców rocznik 2009 -2010. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła sobie awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 29 maja 2024 roku w Busku Zdroju. 
Drużyna wystąpiła w składzie: Maciej Maj, Michał Mroczek, Andrzej Baumel, Daniel Broś, Radosław Przybysz, Aleksy Ślusarz, Adrian Ząbek, Michał Zelik. Trenerem drużyny jest pani Małgorzata Szeląg.

Gratulujemy udanego występu! Życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach.

Dziękujemy Gminie Samborzec i OSP w Skotnikach za pomoc w organizacji wyjazdu uczestników na zawody.

233 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

26 kwietnia świętowaliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. 233 lata temu, 3 maja 1791 roku, Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli.
Tym razem zorganizowaliśmy konkurs międzyklasowy.
Uczniowie z klas 1-8 rywalizowali w konkurencji plastycznej - rysunek godła, muzycznej - śpiewali fragment piosenki, recytatorskiej - przedstawili fragment wiersza oraz musieli wykazać się wiedzą o najważniejszych postaciach i wydarzeniach związanych z konstytucją.
Poziom był niezwykłe wyrównany i w rezultacie wszyscy okazali się zwycięzcami.

AKCJA ŻONKILE

19 kwietnia obchodziliśmy 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji edukacyjno - społecznej "Żonkile".
Uczniowie klas 1- 3 obejrzeli filmową adaptację opowiadania Zofii Staneckiej pt. "Pamięć Drobinek". Dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami po obejrzeniu filmu. Zadaniem Drobinek było dbanie o las, swój dom i pielęgnowanie płomienia pamięci dawnych wydarzeń.
Uczniowie klas starszych obejrzeli animację "Było - nie ma - jest" na podstawie opowiadania Katarzyny Jackowskiej - Enemuo o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą.
Wszyscy uczniowie tego dnia przypięli sobie papierowe żonkile, symbol akcji.Biorąc udział w akcji, pokazujemy, że łączy nas pamięć o walczących.

KONKURS MATEMATYCZNO - PLASTYCZNY

Pierwsze miejsce dla Hanny Lisowskiej i trzecie miejsce dla Kornelii Niezgody w Konkursie Matematyczno - Plastycznym "Wiosenna Cyferka" organizowanym przez Katolicką Szkołę Podstawową w Sandomierzu.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

„Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni” – to hasło tegorocznego Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Z okazji tego święta bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Samborcu odwiedzili naszą szkołę.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony przez IBBY, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena.
W 2024 roku Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci jest Japońska Sekcja IBBY. IBBY wierzy, że rozwijanie wyobraźni prowadzi do wzajemnego zrozumienia i tolerancji – Wyobraźnia jest słowem kluczem tegorocznych obchodów. List do dzieci na całym świecie napisała wybitna japońska autorka Eiko Kadono. Plakat do tego przesłania stworzyła japońska artystka Nana Furiya.
Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia na kolejnych lekcjach bibliotecznych i w bibliotece.

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
Łącząc się z osobami w spektrum autyzmu 4 kwietnia w naszej szkole dominował kolor niebieski i fruwały niebieskie motyle 💙🦋.
Dzieci obejrzały film, który pozwolił im zrozumieć na czym polega spektrum autyzmu oraz wykonały prace plastyczne 💙💙💙💙


KONKURS RECYTATORSKI

Nasze uczennice: Kornelia Niezgoda, Amelia Dróżdż i Martyna Grębowiec wzięły udział w Harcerskim Konkursie Recytatorskim Poezji Dziecięcej. Konkurs odbył się 25 marca 2024 r. w Kinie Starówka w Sandomierzu. Gratulujemy świetnych występów.

TYDZIEŃ KOLORÓW

W dniach 18 - 22 marca obchodziliśmy w szkole Wiosenny Tydzień Kolorów.
W poniedziałek królował kolor niebieski 🩵
we wtorek- zielony 💚
w środę- różowy 🩷
w czwartek - żółty 💛
w piątek dowolny kolor ❤️💜🧡🤎

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę.

DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca obchodzimy nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Data jest nie przypadkowa - nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.
Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie dlatego dziś uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły włączyli się do akcji społecznej pokazując swoje zrozumienie i akceptację.Wszyscy założyli kolorowe skarpetki nie do pary. Idea ta przypomina nam o akceptacji, szacunku i otwartości wobec osób z zespołem Downa.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno,
Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”.

Zgodnie z tą tradycją Przedszkolaki, Zerówka oraz uczniowie klas I i II jak co roku, pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny był bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich.
Następnie uczniowie klas I-VII rywalizowali w rozgrywkach sportowych.

SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNO - FOTOGRAFICZNYM

Pierwsze miejsce dla Adama Akuszewskiego w Gminnym Konkursie Plastyczno - Fotograficznym "Moje pasje, moje hobby, mój sposób na nudę". Gratulujemy Adamowi i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Choć babcia z dziadkiem lubią przesadzać,
próbując wnukom swoim dogadzać,
to kocham ich za to ogromnie i za to,
że zawsze są koło mnie wtedy gdy ich potrzebuję.
Babciu i Dziadku - DZIĘKUJĘ

Fotorelacja z przepięknych występów naszych przedszkolaków i uczniów.

BEZPIECZNE FERIE

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych 31 stycznia odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji.
St.asp. Grzegorz Chmielewski oraz mł.asp. Radosław Pękala przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w czasie ferii. Szczegòlnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach o zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Policjanci przypomnieli także telefony alarmowe.

32. Finał WOŚP

15 stycznia w naszej szkole odbył się Międzszkolny Turniej Gier. Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Śmiechowicach oraz Szkoły Podstawowej w Chobrzanach. Z uczniami ze Śmiechowic rozegraliśmy mecze piłki nożnej  w różnych kategoriach wiekowych, a z uczennicami z Chobrzan mecz piłki siatkowej. Turniej został zorganizowany w ramach 32. finału WOŚP. Była to super zabawa, integracja uczniów oraz bezinteresowna pomoc innym.
28 stycznia podczas gminnego finału WOŚP mieliśmy swoich wolontariuszy, a dziewczynki z klas I-III wystąpiły na hali w Samborcu.

POWSTANIE STYCZNIOWE

25 stycznia w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii z Grupą Artystyczną "Rekonstrukto" z Lublina. Nasi goście przedstawili trudne losy Polski w XVIII wieku, rozbiory i próby ratowania kraju prezentując przy tym historyczne stroje i broń. Głównym tematem było jednak najdłuższe polskie powstanie narodowe - powstanie styczniowe. Atrakcyjny pokaz połączony z prezentacją, pytaniami związanymi z historią naszego kraju i zadaniami dla uczniów wzbudził ogromne zainteresowanie. Nasi uczniowie mogli poćwiczyć pozycje strzeleckie, przymierzyć sukmany chłopskie, rogatywkę kościuszkowską, a nawet dowiedzieć się jakich tortur przysparzały kajdany zakładane polskim patriotom zsyłanym na Syberię. Spotkanie na długo zostanie w pamięci wszystkich obecnych. 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy Wszystkim najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, miłości i pogody ducha! 
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie radość i zadowolenie, a wspólne spotkania w gronie nabliższych, przy dźwiękach kolęd i zapachu choinki, będą pięknym czasem spdzonym w ciepłej, rodzinnej atmosferze!
Niech Nowy 2024 Rok przyniesie pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych  marzeń!

WYCIECZKA DO TARNOBRZEGA

8 grudnia z okazji mikołajek uczniowie klas IV - VIII wybrali się do Tarnobrzega. Na początek oglądnęli film pt. "Wonka", a następnie udali się do kręgielni. Była to super zabawa.

ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Jak co roku wszyscy oczekiwali nadejścia tego dnia. Już od rana wyczekiwaliśmy wspaniałego gościa, a gdy przybył to przyniósł wspaniałe prezenty dla małych i dużych. Święty Mikołaju dziękujemy za wizytę i wspaniałe podarunki.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Tradycyjnie 6 grudnia obchodzimy Dzień Patrona Szkoły. Jest to rocznica śmierci Władysława Stanisława Reymonta. W tym roku z tej okazji w klasach I-VIII odbyły się warsztaty świąteczne prowadzone przez panią Jagodę Szczęsną  z Jagodowy Projekt. Uczniowie wykonali świąteczny medalion na choinkę. Dzieci z oddziału przedszkolnego czując magię nadchodzących świąt upiekły i udekorowały pierniczki. Natomiast przedszkolaki pięknie ozdobiły bombki, które zawiesiły na choince w swojej sali. 

ANDRZEJKI

"Święty Andrzej Ci ukaże, 
co Ci los przyniesie w darze... " 
Andrzejki - magiczny dzień wróżb i zabawy w naszej szkole 

DARMOWY LISTOPAD

W ramach akcji "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich" 30 listopada klasy 1-3 odwiedziły Zamek Królewski w Sandomierzu. Uczniowie wizytę rozpoczęli od wystawy "Moda w służbie wolności". Następnie odbyły się warsztaty, na których uczniowie wykonali biżuterię związaną z tematem wystawy. Mieli również okazję podziwiać eksponaty wystawiane w zamku. To był bardzo pouczający wyjazd.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości. To wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.
Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc, daje wiele radości i zacieśnia więzy między ludźmi.
Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła"- Archibald Joseph Cronin

105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Dyrekcja, Nauczyciele i uczniowie o godz. 11.11 odśpiewali hymn narodowy. Następnie uczniowie każdej klasy zaprezentowali wybraną pieśń legionową w czasie koncertu patriotycznego.

ŚNIADANIE DAJE MOC

„Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo!
Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy!
Jedz razowce z grubym ziarnem, zdrowe jest pieczywo czarne!
Na kanapkę, prócz wędliny, połóż listek zieleniny!
I kapusta, i sałata, w witaminy jest bogata!
Mleko, jogurt, ser, maślanka – to jest twoja wyliczanka!...”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny Śniadanie Daje Moc obchodzony od kilku lat 8 listopada. 

SZKOŁA PAMIĘTA

Po raz kolejny w ramach akcji Szkoła Pamięta nauczyciel historii ze swoimi wychowankami odwiedzili pobliski cmentarz. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze na grobie poległych żołnierzy we wrześniu 1939 roku. Nasza szkoła za udział w akcji "Szkoła Pamięta"  została uhonorowana dyplomem od Ministra Edukacji i Nauki. To wyróżnienie jest dowodem na zaangażowanie społeczności szkolnej w pielęgnowanie pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych i kultywowanie wartości patriotycznych.

PASOWANIE NA UCZNIÓW

W dniu 19.10.2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Pani Dyrektor w obecności rodziców, uczniów oraz nauczycieli, dokonała uroczystego pasowania dzieci na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Skotnikach. Dziękujemy wszystkim za udział w tak ważnej dla nas uroczystości.

WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO

12 października uczniowie klas III - VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kazimierza Dolnego. Jest to niezwykle urocze, otoczone lessowymi wzgórzani, nadwiślańskie miasteczko. Liczne zabytki doskonale współgrają z krajobrazem Małopolskiego Przełomu Wisły. Zwiedziliśmy Rynek z renesansowymi kamienicami, pomnik psa, kościół farny. Udaliśmy się na Górę Trzech Krzyży skąd mieliśmy widok na miasteczko i dolinę Wisły. Następnie udaliśmy się do ruin zamku z widokiem na zabytkową basztę. Odbyliśmy spacer nadwiślańskim bulwarem i pieszo przeszliśmy do wąwozu Śmierci a następnie wąwozem Plebanka wróciliśmy do centrum Kazimierza, gdzie poszliśmy do dzielnicy żydowskiej. Na koniec wycieczki odbyliśmy rejs statkiem przez Małopolski Przełom Wisły.

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO

6 października dzieci z przedszkola, zerówki oraz uczniowie klasy I i II wraz z wychowawcami wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego "Magiczna Zagroda" w Głazowie.
Na miejscu czekało na uczestników wiele atrakcji. Dzieci karmiły i głaskały zwierzątka. Zorganizowane zostało także przeciąganie liny, przejście po linach, przejścia ścieżką sensoryczną, zabawy z piłką, itd.Na koniec było wspólne pieczenie kiełbasek.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

28 września naszą szkołę odwiedził pan policjant, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Dziękujemy Panu Policjantowi st.asp.Grzegorzowi Chmielewskiemu za odwiedziny i cenne wskazówki.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie klas I-V z radością i zaangażowaniem rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Na koniec rozegrali mecz piłki nożnej, który dostarczył wielu emocji.
Natomiast uczniowie z klas 7 i 8 rozegrali mecz piłki siatkowej. Mecz zakończył się wynikiem 3 : 1 na korzyść klasy 8.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny 
"Europa i ja"

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 3-5 pod opieką pani Agaty Bury i pani Czesławy Baumel biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Europa i ja". Celem projektu jest:
  • przybliżenie uczniom podstawowej wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie,
  • zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy,
  • pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw,
  • integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie.
Uczniowie wykonują zadania odnoszące się do wybranego państwa. Klasa 3 wybrała Grecję a klasy 4-5 Kosowo. 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka to ważna data! 
Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata. 
Dzieci są ważne, każdy to powie.
Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.
Więc wszystkim dzieciom małym i dużym życzyć chcemy mnóstwa radości!

DZIEŃ KROPKI

15 września- DZIEŃ KROPKI🔴🟠🟡🟢🔵🟣
Święto kreatywności,odwagi i zabawy 😊
Mała kropka ⚫️ - wiele możliwości ❤️
Uwierz w siebie! 
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Przedszkolaki

Serdecznie zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2023/2024, która odbędzie się 4 września 2023 roku.

Godz. 8.00 - msza święta w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela następnie spotkanie w szkole.